img

Dzwoni nieznany numer

Ciężko dziś znaleźć osobę, która nie korzysta z telefonu. W kieszeni, torbie czy plecaku znaleźć można nowoczesne smartfony, które stały się już na dobrą sprawę mobilnymi komputerami. Na popularności nie straciły też bardzo telefony stacjonarne – nadal w naszym kraju korzystają z nich setki tysięcy użytkowników. Rozwój telefonii ma jednak także swoją czarną stronę – każdy kto ma telefon może stać się bowiem potencjalną ofiarą. Niejednokrotnie mieliśmy już okazje śledzić medialne doniesienia dotyczące telefonicznych oszustów. To między innymi przez nich czujemy pewien dyskomfort, gdy na wyświetlaczu naszego telefonu pojawia się nieznany nam numer. Odebrać? Kto do mnie dzwoni? Nauczeni negatywnymi doświadczeniami nie chcemy odbierać już niespodziewanych połączeń. Czy jednak warto pozostawiać je bez żadnej reakcji?

Czy odbierać połączenia od nieznajomych?

Można zaryzykować tezę, że większość nieznanych numerów to telemarketerzy – nasz numer znalazł się w ich bazie danych, wygraliśmy niesamowitą nagrodę lub zostaliśmy wybrani do grona szczęśliwców zaproszonych na jakieś wydarzenie. Nie zawsze jednak taki telefon musi nieść za sobą niechciane treści i niepotrzebne informacje. Zdarza się, że z nieznanych numerów dzwonią przedstawiciele firm, których jesteśmy usługobiorcami. Informują oni o nowych ofertach, kończących się umowach i nowych promocjach – ciężko uznać takie informacje za zupełnie nieprzydatne. Zdarza się też, że nieznanym nam numerem telefonu posługuje się doskonale znana nam osoba. W dzisiejszych czasach łatwo sobie wyobrazić scenariusz, w którym nasz znajomy, partner czy dziecko traci telefon w wyniku zagubienia lub kradzieży. Prosi wówczas kogoś o możliwość skorzystania z jego urządzenia. Wybierając nasz numer, ma nadzieję, że przyjdziemy mu z pomocą. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc możliwość sprawdzenia właściciela numeru, który próbuje się z nami skontaktować.

Jak sprawdzić do kogo należy numer telefonu?

Z pomocną dłonią przychodzi internet – to w sieci możemy rozpocząć poszukiwania właściciela konkretnego numeru telefonu. Na własną rękę skorzystać warto chociażby z wyszukiwarki Google – jeśli dzwoniący numer należy do jakiejś firmy, prawdopodobnie znajdziemy informacje na ten temat. Dostępne są także różnego rodzaju aplikacje i programy, dzięki którym możemy zdobyć pożądane informacje. Więcej szczegółów znajdziemy chociażby pod adresem https://www.i-mobi.pl/kto-dzwonil. Jak działają usługi do sprawdzania właściciela numeru telefonu? Przede wszystkim traktują one internet jako ogromną bazę danych. Na jej podstawie zdobywają informacje dotyczące wskazanego identyfikatora w postaci numeru telefonu. Część z nich oferuje także możliwość dodawania własnych opinii. Dzięki nim możemy chociażby zablokować numery nękających telemarketerów.

Robert

Redakcja miskiewicz.pl

Zobacz również