img

Namierzamy zgubiony telefon

Przydarzyło ci się zgubienie telefonu komórkowego? Niestety, obecnie coraz częściej przytrafiają się kradzieże smartfonów, które nierzadko kosztują naprawdę mnóstwo pieniędzy.

Warto więc wiedzieć, co w takiej sytuacji można zrobić. Wszystko po to, aby możliwe było jak najszybsze odzyskanie telefony jeszcze zanim ten trafi w ręce kolejnej osoby. Czas ma największe znaczenie Można mieć podwójnego pecha i trafić na złodziejaszka, który doskonale wie, czym jest WIPE. To właśnie ten niewielki dodatek sprawia, że z telefony wymazywane są wszystkie aplikacje. Tyczy się to również tych, które chowane były w największych czeluściach telefonu i miały nam służyć właśnie w takich sytuacjach.

Z pewnością nie chodzi tu o to, aby w sposób nerwowy dotykać kieszeń spodni co kilka minut, sprawdzając czy telefon jeszcze w niej jest. Kiedy jednak okaże się, że kieszeń zrobiła się pusta, trzeba zacząć działać możliwie jak najszybciej. Jeśli chodzi o aplikacje pozwalające na skuteczne namierzenie telefonu, pionierem był program Where's My Droid. Kiedy telefon zniknął, program dawał możliwość jego precyzyjnego namierzenia, wykorzystując do tego celu Google Maps. Możliwe było to nawet wtedy, kiedy nadajnik GPS w telefonie był wyłączony. Z czasem zdecydowano się na dodanie opcji namierzania telefonu w oparciu o stronę developera aplikacji. Od tego czasu podstawowe założenia nie uległy zmianie.

Do popularnych aplikacji pozwalających szybko i skutecznie namierzyć telefon zalicza się obecnie -Where's My Droid; -Android Lost Free; -Kaspersky Mobile Security; -SimTracker. Pionierem była wspominana już aplikacja Where's My Droid. Godnym rywalem tego programu okazała się być aplikacja Android Lost Free, która jest całkowicie darmowa. Jest to jej niewątpliwy atut. Aplikacja ta pozwala nie tylko na namierzanie zgubionego telefonu, ale również wykonanie zdjęcia z zastosowaniem kamery, a nawet wysłanie na skrzynkę mailową listy kontaktów. Kaspersky Mobile Security to z kolei doskonałe centrum bezpieczeństwa, które nie tylko pozwala namierzyć skradziony telefon, ale również skutecznie chroni przed szkodliwymi programami.

Katarzyna

Redakcja miskiewicz.pl

Zobacz również